Gradbeni konstrukt "kmetija". Konstrukt učne ure oblikovanja v drugi mlajši skupini na temo: »Teremok za gnezdilke Konstrukt učne ure oblikovanja

konstruirati

organizacije izobraževalne dejavnosti Lego konstrukcijska tehnologija.

Skupina: srednja

Vzgojiteljica: Samoilova E.V.

Izobraževalno področje:kognitivni razvoj

Oblika: skupina, podskupina

Zadeva: "Lepa jasa za palčke"

Cilj: Razvoj kognitivne aktivnosti otrok v procesu organiziranja konstruktivno-modelnih dejavnosti

Načrtovani rezultati:

Otroci kažejo aktivnost, iniciativnost, samostojnost, sposobnost, da začeto delo pripeljejo do konca.

Otroci kažejo zanimanje za dejavnosti konstruktivnega modeliranja.

Otroci pokažejo sposobnost dela z oblikovalcem, modeliranja iz njega.

Otroci lahko ustvarijo modele različnih zgradb (drevo, hiša, gazebo, most, vodnjak) po shemi.

Otroci pokažejo sposobnost izbire potrebnih delov za konstrukcijo, ki jih povezujejo po velikosti.

Otroci pokažejo sposobnost navigacije v prostoru.

Naloge:

Izobraževalne naloge:

Gojite aktivnost, pobudo, neodvisnost.

Oblikovati sposobnost pripeljati začeto delo do konca.

Razvojne naloge:

Razviti zanimanje za dejavnosti konstruktivnega modeliranja.

Nadaljujte s seznanjanjem z Lego konstruktorjem in modelom iz njega.

Razviti fine motorične sposobnosti roke

Učne naloge:

Naučite se ustvarjati modele zgradb po shemi.

Okrepite sposobnost povezovanja podrobnosti v velikosti.

Za utrjevanje sposobnosti krmarjenja po listu papirja in v prostoru.

Učno-metodični sklop:

1. Otroštvo: zgledno izobraževalni program predšolska vzgoja/ T.I. Babaeva, A.G. Gogoberidze, O.V. Solntseva in drugi Sankt Peterburg: LLC "Založba "Childhood-Press", Založba Ruske državne pedagoške univerze po imenu A. I. Herzena, 2014, 321 str.

2. Zvezni državni standard za predšolsko vzgojo / Ministrstvo za izobraževanje in znanost Ruska federacija. Odredba št.1155 z dne 17.10.2013

Načela predšolske vzgoje (FSES DO):

Podpora otroškim pobudam v različne vrste dejavnosti;

Oblikovanje kognitivnih interesov in kognitivnih dejanj otroka v različnih dejavnostih;

Gradnja izobraževalnih dejavnosti na podlagi posamezne značilnosti vsak otrok, pri katerem se otrok sam aktivira pri izbiri vsebine svojega izobraževanja, postane subjekt vzgoje;

Pomoč in sodelovanje otrok in odraslih, priznanje otroka kot polnopravnega udeleženca (predmet vzgojnih odnosov);

Starostna ustreznost predšolske vzgoje (ustreznost pogojev, zahtev, metod starostnim in razvojnim značilnostim).

Načela izobraževanja:

Ustvarjanje pozitivnega čustvenega ozadja in vzdušja čustvenega vzpona;

Načelo delovanja.

Načela učenja:

Načelo dostopnosti;

Načelo vidnosti;

Načelo znanosti;

Načelo delovanja.

Sredstva za izobraževanje in usposabljanje:Whatman papir, slike, ki prikazujejo potrebne zgradbe, gradbene sheme, oblikovalske komplete, palčke igrače.

Zaporedje dejavnosti

Metode

Otroške dejavnosti

Načrtovani rezultat

1.Motivacija za skupne aktivnosti

Naloga: motivirati otroke za prihajajoče dejavnosti

Pogovor, igralna situacija

Fantje, poglejte, koliko gostov imamo danes. Pozdravimo jih, nasmehnimo se jim.

Oh kaj je? Na telefon sem prejel sporočilo od prijateljev škratov. Pišejo, da je za njihov gozd prevzela zlobna čarovnica. Razbila je tako drevesa kot hiše na njihovi jasi, razbila vodnjak in paviljon, v katerem so škratje radi počivali, in uničila most čez reko. Zdaj ne morejo obiskati prijateljev.

Kaj naj počnejo gnomi? Ali jim želite pomagati?

Otroci vstopijo v dialog z učiteljem.

Otroci kažejo zanimanje, pripravljenost za komunikacijo z odraslimi v skupnih dejavnostih.

2. Glavni oder.

2.1. Problemska situacija "Kako pomagati gnomom?"

naloga:

2.2. Pogovor "Zemljevid nove jase"

2.3. Sprememba dejavnosti.

Fizminutka "Zjutraj so palčki šli v gozd"

1. Razbremeni mišično napetost.

2.4. produktivna dejavnost

Naloge:

1. Nadaljujte s predstavitvijo Lego in model iz njega.

2. Razvijati konstruktivne sposobnosti, neodvisnost.

3. Razvijati fine motorične sposobnosti.

4. Naučite se ustvariti zgradbo po shemi.

Pogovor

Pogovor

Igra

Kako jim lahko pomagamo? S kakšno pomočjo lahko obnovimo uničeno jaso škratov? Kaj so imeli škrati na jasi?

Da pa se bodo škratje spet dobro počutili na jasi, predlagam, da najprej narišete zemljevid nove škratovske jase. Bomo poskusili?

Kje bodo drevesa rasla na pritlikavi jasi? Kje bomo gradili hiše? Fantje, kako lahko škratki pridejo skozi reko? Kam bomo postavili novo gazebo? Kam postavimo vodnjak? Morda bi ga bilo bolj priročno zgraditi ob hišah škratov, da bi lažje prenašali vodo. To je zemljevid, ki smo ga dobili, mislim, da bodo škratki dobro živeli na novi jasi. Morajo ga imeti radi.

Zdaj si predstavljajte, da ste postali mali palčki. Predstavljajte si, nato ponovite za mano.

Zjutraj so palčki odšli v gozd. (stopi na mestu)
Med potjo smo našli gobo.
(nagnite se naprej, vzravnajte se, roke na pasu)
In za njim en, dva, tri -
(torzo od strani do strani)
Pojavili so se še trije!
(roke naprej, nato v stran)
In medtem ko so bile gobe trgane,
(upogibi naprej, roke na tla)
Gnomi so zamujali v šolo.
(roke na lica in zmajati z glavo od strani do strani)
Tekli smo, hiteli (tekli na mestu)
In gobe so vse padle! (sedi)

Škrati delajo hitro in prijateljsko in jim uspe. In kako lahko delaš, da ti uspe? Kaj je treba za to narediti (Sodelovati moramo, si pomagati, razdeliti delo).

Dobro, zdaj pa vas vabim na gradbišče. Fantje, izberite, s kom želite delati, in pojdite k mizam. Predlagam, da si vsak izmed vas izbere shemo namigov za svojo zgradbo. Pojdi v službo.

Vanya, kakšno zgradbo boš naredil?

Christina, kaj boš zgradila?

Nikita, kaj pa ti?

- (Med otroškimi dejavnostmi učitelj določi število in velikost delov po shemi, vrstnem redu gradnje)

Fantje, gradbena dela so končana. Stavbe so pripravljene, a se je izkazalo nova jasa gnomi? (Ne) Kaj je treba narediti za to? (Združi zgradbe)

Fantje, spomnimo se, kako smo zgradbe postavili na zemljevid.

Učitelj skupaj z otroki združuje zgradbe v skupno kompozicijo v skladu z načrtom.

Anya, kam naj postavimo hiške škratov?

Daša, kje bodo drevesa rasla na travniku?

Artem, kam bomo postavili gazebo?

Otroci vstopijo v dialog z učiteljem, ponudijo svoje možnosti za rešitev situacije, odgovarjajo na vprašanja

Otroci izvajajo gibe v skladu z besedilom pesmi

Otroci vstopijo v dialog z učiteljem, odgovarjajo na vprašanja, sodelujejo v skupnih konstruktivnih dejavnostih.

Otroci kažejo aktivnost, pobudo, ponujajo možnosti za rešitev problema

Otroci kažejo aktivnost, pobudo, pokažejo sposobnost krmarjenja po listu papirja

Otroci so se spočili, pripravljeni na nadaljevanje skupnih dejavnosti

Otroci kažejo neodvisnost, izkazujejo sposobnost oblikovanja zgradbe v skladu s shemo, orientacijo v prostoru

3. Refleksija

Naloga: oceniti rezultate dejavnosti.

pogovor, spodbuda

Zdaj pa občudujmo, kakšno novo jaso so dobili škratje?

Fantje, kaj nam je pomagalo okrasiti travnik škratov? (Zmožnost branja diagramov, dela z oblikovalcem, pa tudi prijateljstva in medsebojne pomoči). Vam je bilo všeč delo z oblikovalcem, gradnjo različnih objektov. So bile pri delu kakšne težave? kateri?

Otroci sodelujejo v pogovoru

Otroci lahko ocenijo rezultate svojih dejavnosti. Otroci so osredotočeni na nadaljnje dejavnosti

4. Odprtost

naloga:

usmerjati otroke k samostojnosti v režimskih trenutkih

Pogovor

Fantje, ali želite sestaviti pravljico in se igrati na tem čudovitem travniku. In tukaj so naši prijatelji palčki. Sedite in se igrajte z njimi.

Otroci kažejo zanimanje

Otroci so v občutljivih trenutkih usmerjeni v samostojne dejavnosti.


Izvleček GCD o oblikovanju (z uporabo konstruktorja) z otroki pripravljalna skupina predšolska starost.

Tema: Pravljična hiša.

Cilj: Vzbuditi zanimanje otrok za ustvarjanje zgradb iz gradbenega materiala.

Naloge:

Izobraževalni.

Utrjevanje znanja učencev o detajlih konstrukcije, barvi.

- Pri otrocih posplošiti idejo, da nalogo opravijo po modelu.

V razvoju.

Razvijte pozornost v procesu gradnje.

Razvijajte logično razmišljanje.

Spodbujati razvoj skladnega govora med delom.

Razviti koordinacijo gibov.

Izobraževalni.

Spodbujati delovno izobraževanje.

Vzgojujemo samostojnost s konstruktivnimi dejavnostmi predšolskih otrok.

Materiali in oprema: gradbeni material, slike pravljične hišice, Carlson, pisanje, igrače za igranje z zgradbami.

pripravljalna dela: Pregledovanje ilustracij v albumih: »Oh, te različne hiše«, Uganke o hišah in njihovih delih.

Napredek GCD.

jaz. Uvodni- motivacijski del

(Otroci sedijo na stolih.)

Vzgojitelj:

Fantje, danes je poštar prinesel pismo naši skupini (pokaže ovojnico). Preberimo.

»Dragi fantje, vabim vas v likovno galerijo na razstavo. Čakal bom nate. Carlson"

Fantje, ali mislite, da lahko sprejmemo povabilo? ( Odgovori otrok). Super, a najprej se spomnimo, kako se obnašati na javnih mestih, in sicer v galeriji ( V galeriji ne moreš govoriti na glas; ne morete teči in skakati; ne morete se dotikati slik z rokami; pozorno poslušajte vodnika.
II. Praktični del.

Vzgojitelj: In zdaj smo na poti (Prehod do kraja, kjer je razstava). Fantje, poglejte, kakšne lepe slike nam je pripravil Carlson. Kdo mi lahko pove, kaj je na njih upodobljeno? ( Slike prikazujejo čudovite hiše). Kaj menite, kdo lahko živi v takih hišah? (Pravljični junaki). Kaj je posebnega pri tej hiši? (hiša Baba Yaga). ( Ta hiša stoji na piščančjih nogah). Nato si otroci ogledajo Snežakovo hišo, Lisičjino ledeno hišo, hišo Zajčevega lipa itd.

Vzgojitelj: Fantje, kaj imajo vse te hiše skupnega? ( Vse hiše imajo stene, streho, okna, vrata). Fantje, poglejte, katere druge hiše so tukaj. Katere podrobnosti so bile uporabljene pri gradnji teh hiš? ( Pri gradnji teh hiš so bile uporabljene opeke, kocke, palice.).

Vzgojitelj: Ali kdo ve, kako se imenujejo ti deli? ( Odgovori otrok). In kje je sam Carlson, sicer nas je povabil, pa nas ne sreča.

(Sliši se brenčanje, pojavi se Carlson)

Carlson: Pozdravljeni fantje, zelo sem vesel, da ste prišli k meni. (Žalostno govori)

Te slike mi je poslala Čeburaška. Prikazujejo hiše njegovih prijateljev. In sem moški v najboljših letih, star sem štirideset let, a še vedno živim na strehi, svoje hiše pa nimam. In tudi moji prijatelji nimajo svojih hiš, a se želijo naučiti, kako jih zgraditi. Ne vem, kdo nam lahko pomaga?

Vzgojitelj: Carlson, lahko pomagamo tebi in tvojim prijateljem. Povabite svoje prijatelje. Fantje, lahko pomagamo Carlsonu? Zdaj pa vas vabim na ustvarjalno delavnico. (Otroci se usedejo za mize).

Pred gradnjo hiše vam predlagam, da stegnemo prste.

Prstna gimnastika

hiša

Želim zgraditi hišo

Zložite roke v hišo in jih dvignite nad glavo

Da ima okno v njem

Povežite prste obeh rok v krog

Tako, da ima hiša vrata,

Dlani rok povežemo navpično

Zraven borovca ​​rasti.

Dvignite eno roko navzgor in "razširite" prste

Tako, da je naokoli ograja

Združimo se v ključavnico in naredimo krog pred seboj

Pes je varoval vrata

Najprej dvignite roke navzgor, prsti "razprti".

Sonce je vzšlo, deževalo je

Nato spustimo prste navzdol, naredimo gibe "otresanja".

In tulipan je zacvetel na vrtu!

Dlani povežemo skupaj in počasi odpremo prste - "tulipanov popek"

III. Zaključni del.- Fantje, predlagam vam, da izberete gradbeni material, iz katerega boste zgradili hiše za Carlsonove prijatelje in za samega Carlsona. ( samostojne dejavnosti otrok).

Pojavi se vrečka s prvo nalogo (rumena).

Kaj so ti fantje? (skodelice in žlice)

Kot z eno besedo? (jedi)

(Stoli in postelje - pohištvo);

Trije medvedi (veliki, manjši in majhni) - iz katere pravljice? -

"trije medvedi"

Fantje, v kateri pravljici je junak - medved?

Kdaj se medved zbudi?

Kateri letni čas je zdaj?

Zakaj ste se odločili, da je pomlad?

Otroci, ali poznate pesem o pomladi?

Kdo nam lahko pove?

Poznam pa tudi igro o medvedu spomladi.

"Medved se je zbudil"

Medved je šel iz brloga,

Pogledal na vrata. (Obrne se levo in desno.)

Iz spanja se je pretegnil: (Srkanje - roke gor.)

Pomlad je spet prišla k nam.

Za hitro pridobivanje moči

Medved je obrnil glavo. (Obrnjenje glave.)

Nagibanje naprej in nazaj (Nagne se naprej in nazaj.)

Tukaj se sprehaja po gozdu.

Medved išče korenine

In gnilih štorov.

Vsebujejo užitne ličinke -

Vitamini za medveda. (Nagibi: z desno roko se dotaknite leve noge, nato obratno.)

Končno je medved pojedel

In sedel je na hlod. - (Otroci se usedejo.)

Prikaže se vrečka s prvo nalogo (rdeča).

Fantje, kakšne barve je ta torbica?

Ima tudi igralno nalogo.

Prosim, vzemite rdečo torbo iz naših skrinji.

Dobro opravljeno!!!

1. Fantje, poglejmo in povejmo, kaj je tukaj odveč?

2. Otroci, kaj lahko skuhamo iz zelenjave? (solata). Kako se bo imenoval? - "zelenjava"

Fantje, in kaj lahko skuhamo iz sadja? - (kompot).

Poglejte naše mize, veliko kart z zelenjavo in sadjem, skuhajmo kompot in naredimo okusno solato.

Kartica, katere oblike, ki prikazuje sadje ali zelenjavo?

Dobro opravljeno!

Zdaj poslušaj nalogo.

Moramo pravokotnik položite sadje, iz katerega lahko kuhate kompot.

In naprej krog razporedite zelenjavo, iz katere lahko naredite okusno solato.

Ali razumete nalogo?

Ste pripravljeni delati?

Torej začnimo, se usedemo in začnimo delati.

Bravo ste opravili svoje delo!!!

modra torbica

Otroci, bodite pozorni na zaslon, kaj je tam?

Malik, prosim daj nam vrečko prave barve.

Fantje, poglejte, res, ta torba je čudovite modre barve.

Kaj je tam?

Ima zanimive slike.

Kaj je to?

Kakšno je razmerje med temi slikami?

Kaj se lahko imenuje z eno besedo?

Odgovori otrok.

Tako je, otroci so vsi voda.

Pridi k meni in poglej, za vas sem pripravil zanimive, čarobne oblake. Vzemi jih v roke in mi povej, kaj so?

Bodite pozorni na vodo v naših kotanjah, spustimo svoje oblake v vodo in poglejmo, kaj se bo zgodilo?

Tako je, oblaki so vzeli vodo.

In zdaj bomo stisnili pesti in bomo šli ....?

Tako je, dežuje.

Fantje ste super, še vedno se lahko igrate z oblaki.

Poglejte fantje na našem zaslonu

Nova torbica

kakšne barve je?

Pravilna zelena vrečka.

Poglejmo, kaj je v njem.

Fantje, tukaj so različne ikone z živalmi. Povejte mi, prosim, otroci, kaj naj naredimo s temi živalmi? Kaj misliš? Poglejte, tukaj imamo gozd, jezero, ogrado, podrobnosti o konstruktorju.

Predlagam, da zgradimo živali iz konstruktorja in jih pošljemo v kraj, kjer živijo.

organizirana lekcija na temo: "Teremok za gnezdeče lutke." Konstrukcija iz igralnega gradbenega materiala. Namen: nadaljevati oblikovanje veščine oblikovanja; razvijati gibalno spretnost obeh rok (glej Dodatek 18) Ta lekcija ustreza vsebini programa izobraževalno področje: Umetniški in estetski razvoj. Število učencev: 12 otrok. Oblika in tehnologija izvedbe: frontalna, individualna oblika; tehnologija osebnostno usmerjene interakcije med odraslim in otrokom. Naloge lekcije ustrezajo stopnji razvoja otrok druge mlajše skupine. Za izvedbo nalog so bile uporabljene metode – besedne, prikazne, motivacijske, spodbudne, demonstracijske, razlagalne, pogovorne. Naloge pouka, specifične in izvedljive za otroke, so bile rešene v treh fazah. V uvodnem delu lekcije se je odigral trenutek presenečenja z matrjoško. Glavni del prihodnje aktivnosti se je začel z ogledom slike stolpa, kjer sem uporabil način prikaza po modelu. Spregovorila je na primer vsa svoja dejanja; (»Vzamem rumeno opeko, od nje poiščem ozko dolgo stran. S prstom potegnem po njej in rečem:» Dolga«) prikazano počasi. Preden nadaljujete z gradnjo, izvedeno prstna gimnastika"Pite" za razvoj gibljivosti in spretnosti pri usklajevanju gibov rok otrok. Otrokom je po potrebi nudila individualno pomoč, ocenila kakovost zgradbe, svetovala, da so opeke nameščene tesno drug ob drugem, opeke navpično razporedijo v štirikotnik, otrokom je pokazala, kako narediti strope na objektu. V zadnjem delu lekcije se je ponudila, da bo premagala zgradbe (povabite svoje gnezdilke v hiše). Izvedeno besedišče: »spredaj«, »zadaj«, »bočno«, »zgoraj«, »zadnja stena«, »dolgo-kratko«, »ozko-široko«. Za otroke so bili ustvarjeni udobni psihološki in pedagoški pogoji: prijazen ton, pomoč, pohvala, spodbuda, sprotno spremljanje spremembe drže, vzdrževanje pravilne drže otrok. Pred začetkom pouka je bil prostor prezračen. Ob koncu pouka so skupaj z otroki odstranili detajle oblikovalca v škatle.. Oblikovanje ure oblikovanja v 2. mlajša skupina na temo "Teremok za gnezdilke" Naziv izobraževalnega področja: Likovni in estetski razvoj Skupina: 2 mlajših učencev: 12 otrok Tema učne ure: "Teremok za gnezdilke" (materijal za gradnjo igre) Oblika in tehnologija izvajanja : frontalna, individualna oblika; tehnologija osebnostno usmerjene interakcije med odraslim in otrokom Namen: še naprej razvijati veščino oblikovanja; razvijati motorično spretnost obeh rok. Cilji: Vzgojni: 1. Otroke naučiti graditi zgradbe s stropi, graditi stolp, postavljati opeke navpično v štirikotnik in jih postavljati blizu drug drugemu. Razvijanje: 1. Še naprej se učiti poslušati učiteljevo razlago, ga razumeti, ukrepati na njegovo željo, smiselno konstruirati. 2. Razviti fine motorične sposobnosti prstov - gibljivost, koordinacijo gibov rok. 3. Vzgojni: 4. Vzgojiti željo po dokončanju dela, odzivnost. Slovarsko delo: »spredaj«, »zadaj«, »stran«, »zgoraj«, »zadnja stena«, »dolgo-kratko«, »ozko-široko«. Oprema za vzgojitelja: slika stolpa. Oprema za otroke: lutke za gnezdenje, za vsakega otroka - 11 kock, 2 prizmi. Načrtovani rezultat: 1. Razumevanje ustnih navodil odrasle osebe. 2. Sposobnost dosledne gradnje stolpa. 3. Sposobnost prijaznega ravnanja v skupini vrstnikov. 1) Načrt lekcije

150.000₽ nagradni sklad 11 častnih dokumentov Dokaz o objavi v medijih


Starostna skupina: starejši

Vzgojitelj:

Vodja vaje:

Izobraževalno področje: "Umetniški in estetski razvoj"

Vrsta dejavnosti: Gradnja

Oblika organizacije: skupina

Načrtovani rezultati: sposobnost kolektivnega dela, združevanja svoje obrti s skupno idejo, dogovarjanja o tem, kdo bo opravil, kateri del dela je vzgojen; razvija se sposobnost otrok, da vzpostavijo povezavo med zgradbami, ki nastajajo, in tem, kar vidijo v življenju okolice; so sposobni samostojno izbrati potreben gradbeni material.

Cilj: razvoj ustvarjalne domišljije v procesu ustvarjanja kmetijske stavbe na ideji.

Izobraževalni: še naprej gojiti sposobnost kolektivnega dela, združevati svojo obrt s skupno idejo, se dogovoriti, kdo bo kateri del dela opravil.

Razvoj: še naprej razvijati zmožnost otrok, da vzpostavijo povezavo med zgradbami, ki nastajajo, in tem, kar vidijo v življenju okoli sebe.

Vadnice: naučite se samostojno izbrati potreben gradbeni material, poimenovati podrobnosti oblikovalca, ustvariti zgradbo po načrtu.

Alena - razviti sposobnost dela v skupini

Načela predšolske vzgoje (FSES):

Izgradnja vzgojno-izobraževalne dejavnosti na podlagi individualnih značilnosti vsakega otroka, pri kateri se otrok sam aktivira pri izbiri vsebine svojega izobraževanja, postane predmet vzgoje (v nadaljevanju individualizacija predšolske vzgoje);

Pomoč in sodelovanje otrok in odraslih

Podpora iniciativnosti otrok pri različnih dejavnostih;

Oblikovanje kognitivnih interesov in kognitivnih dejanj otroka v različnih dejavnostih;

Starostna ustreznost predšolske vzgoje (ustreznost pogojev, zahtev, metod starostnim in razvojnim značilnostim).

Načela izobraževanja: oblikovanje osebnega sloga odnosov z vrstniki in učiteljem, ustvarjanje pozitivnega čustvenega ozadja in vzdušja čustvenega vzpona, vzgoja skozi interakcijo.

Učno-metodični sklop: Program "Od rojstva do šole". Glavni splošni izobraževalni program predšolske vzgoje / Ed. NE. Veraksy, T.S. Komarova, M.A. Vasiljeva. - M.: Mozaik-Sinteza, 2012.

Zvezni državni izobraževalni standard za predšolsko vzgojo.

oprema: stoli, mize, video, konstruktorLego

1. Motivacija za skupne aktivnosti, vzpostavljanje odnosov

naloga: zbrati pozornost otrok in jih motivirati za prihajajoče dejavnosti

Pogovor

Pojasnilo

Igralna situacija čustvene stimulacije

Fantje, ali radi rešujete uganke?

Nato poslušajte nekaj ugank, ki jih bom uganila za vas.

Na kruh sem dala maslo

In puščajoča hrana.

Več okroglih lukenj v njej,

Bogatejša bo pogostitev.

Tukaj je kos - lepota -

Rumena, čvrsta, nežna.

To so sanje miške!

In moj, seveda. (sir)

Je uporaben, nežen, okusen -

Dodaja apetit.

Za tiste, ki ga jedo za zajtrk

Kalcij bo okrepil zobe.

Pripravljen je iz mleka

Prikaz spretnosti.

Res si želim, se zgodi

V cmokih je.

Celo majhen kuža

Kaj bi rad jedel? ... (Skuta)

Ima belo barvo

Kdor ga pije, ne zboli,

Že od otroštva vsi poznajo njegov okus,

Pomaga pri bolezni

Krava nam jo da

Ali ste ga pripravljeni poimenovati? (mleko)

Otrok pije mleko

Vsi jo poznajo že od otroštva.

Sploh ne tiho

In od veselja - mukanje.

Na videz pa nekoliko oster,

In njeno ime je ... (Krava)

Fantje, ali veste, od kod prihajajo mlečni izdelki in kaj je za to potrebno?

Predlagam, da si ogledate kratek video posnetek.

Hočem? (da)

kaj si videl? kako se imenuje?

Fantje na kmetiji so podrli staro ogrado za krave.

Krave so zelo prestrašene, da so ostale brez ograde, in kmetje so nas prosili, da jim pomagamo zgraditi nov obor za krave.

Ali lahko pomagamo kmetom?

(da)

Otroci pristopijo k učitelju

Poslušajo, usmerjajo pozornost, se čustveno odzivajo na situacijo v igri.

Otroci kažejo empatijo, zanimanje, radovednost, sprejmejo nalogo igre.

2. Organizacijski

Oblikovanje.

naloga: seznanjajte otroke z novimi detajli oblikovalca, razvijajte in podpirajte idejo

3. Refleksija

naloga: pokazati dosežek igralne naloge

4. Odprtost

naloga: usmerjati otroke v samostojne dejavnosti v režimskih trenutkih

Pogovor

Oblikovanje iger, prostorov, skupna priprava atributov

Dialoški pogovor

Pogovor

Pogovor

Fantje, kaj mislite, kateri konstruktor je za nas bolj primeren za gradnjo kmetije? (otroški odgovori)

Otroci skupaj z učiteljem razmislijo različni tipi konstruktor.

Fantje se usedejo za mize, razstavimo oblikovalca.

Začenjamo graditi nov obor za krave.

Učitelj opazuje proces dejavnosti otrok.

Fantje ste super, tako dobro ste naredili

Kmetje so nam zelo hvaležni in krave so zelo zadovoljne s svojo novo ogrado.

Zdaj se nimajo česa bati

Vzgojitelj pozitivno oceni otrokove dejanske uspehe v kombinaciji s predvidevajočim razpoloženjem za nova dejanja.

Ste uživali v igranju danes?

Za koga smo zgradili celotno kmetijo z ogradami?

In za koga bi radi zgradili še eno kmetijo?

Iz česa drugega lahko narediš kmetijo?

In koga lahko naučimo zgraditi takšno kmetijo z ogradom?

Bili ste tako dobri fantje, pravi gradbeniki!!!

Otroci se usedejo za mize in začnejo graditi ogrado za krave.

Otroci poslušajo, vstopijo v dialog, skupaj z učiteljem povzamejo, izrazijo svoja čustva, občutke

Ocenite svoje sposobnosti v igri.

Naredite predpostavke, načrtujte prihodnje dejavnosti

Otroci so seznanjeni z novimi detajli oblikovalca, zanimajo se za izgradnjo ograde za krave

Sposobnost sklepanja in argumentiranja; oceniti rezultat svojih dejavnosti; izrazite svoja čustva

Sposobni so oceniti rezultate svojega dela.

Pokažite pripravljenost za nadaljnje igralne dejavnosti